Atrakcje turystyczne Warszawy

Rymanow nocleg z dzieckiem, Turystyka
Atrakcje turystyczne Warszawy
32

Views

Atrakcje turystyczne Warszawy
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

atrakcje-turystyczne-warszawy-1Warszawa, to miasto, które przynajmniej raz w życiu odwiedza każdy Polak. Stolica kojarzy się nam z głową państwa i elitami rządzącymi, lecz także z historią, czasem barwną, a czasem ciężką. Atrakcje turystyczne Warszawy, to przede wszystkim stare miasto, które podczas drugiej wojny światowej uległo zniszczeniu w ponad dziewięćdziesięciu procentach, a następnie zostało odbudowane. Zamek Królewski, to nawiązanie do barwnej historii i rządów króla Zygmunta III Wazy, który przeniósł stolicę z Krakowa, do Warszawy. Zamek Królewski, który dziś możemy zwiedzać, także został prawie całkowicie zburzony przez niemieckie wojska, a następnie zrekonstruowany.
Podczas kilkudniowego pobytu w Warszawie nie możemy pominąć rezydencji letniej króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, czyli słynnych „Łazienek”. To tutaj król August organizował słynne „obiady czwartkowe”, a także gromadził dzieła sztuki i spotykał się z carycą Katarzyną II.
Nasza przygoda z polską historią może być nużąca dla młodszych uczestników wycieczki, lecz i dla nich warszawa ma specjalne atrakcje.
Centrum Nauki Kopernik, to propozycja zarówna dla dużych, jak i tych mniejszych. Poznamy tutaj fascynujący smak nauki i dowiemy się co przez lata wpływało na jej kształt.
Warszawa, to stolica, ale zarazem miasto warte zobaczenia, poznania.

Pozostałe wpisy o turystyce oraz podróżach

Review Overview
User Rating:
0/5
(7 votes)
Tags: etykiety inspekcyjne na zamówienie, CPE Gliwice, przeszczep łąkotki warszawa, Gniewiński portal, pantomograf Gliwice, Vademecum elektryka SEP, tanie taxi legnica, Fotoprzekaźnik przeciwsobny, kostka fakturowana producent, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz zastosowanie, baront schody
Written by admin